facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2021 | 06 | 01

Przyrodnicze wyprawy grupy turystycznej

Podczas gdy jedni podopieczni Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego walczyli na sportowych arenach, inni nie zasypiali gruszek w popiele i przemierzali wzdłuż i w szerz pomorskie okolice. A było co oglądać, bo wykorzystując uroki budzącej się do życia przyrody, można szczególnie w tym wiosennym okresie nacieszyć oczy pięknymi widokami. Wspólnym mianownikiem obu wypraw młodych podróżników stała się więc przyroda… ale nie tylko.

Pierwsza wycieczka, podczas której Grupa Turystyczna hojnie kropiona deszczem zdobywała kolejne szczebelki na drabinie turystycznego wtajemniczenia. Pierwszym etapem dnia było poszukiwanie „drzew między drzewami” czyli duetowy konkurs na „Bystre Oko”. Udało się nawet przekonać do swoich zajęć Panią Rudą Kitkę – jedna z wiewiórek koniecznie chciała dołączyć do grupy. Kolejne zadanie nieco trudniejsze – odnalezienie konkretnych, zaznaczonych na mapie punktów w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym takich jak np. Dolina Elfów czy Góra Głowica. Ostatnim punktem tego dnia stały się warsztaty z rodzaju „Zrób dla siebie samego coś naprawdę ładnego” i rzeczywiście, już niebawem w rękach uczestników zajęć można było dostrzec własnoręcznie wykonane cudeńka.

Druga wycieczka Grupy Turystycznej upłynęła pod znakiem kwiatów, mitologii słowiańskiej i jak zawsze ostatnio – deszczu. Tym razem turyści wybrali się na Kociewie, gdzie pierwszym punktem wyprawy był Starogard Gdański, a dokładnie jego rynek – mimo że zwiedzany w rzęsistym deszczu to jednak piękny. Potem Owidz – zwiedzanie grodu, a przede wszystkim wizyta w Muzeum Mitologii Słowiańskiej – muzeum nietypowe, ale bardzo, bardzo ciekawe. Podczas zwiedzania grodu – chwilowo bez deszczu – wdrapywanie się na wieżę i walka z latającymi workami. A później wielki głód, więc czas na obiad. Później pokarm dla duszy – Arboretum w Wirtach czyli kwiaty na krzewach, drzewa, kwiaty pod drzewami, jezioro, komary, żaby i drzewo guzikowe.

To nie koniec, bo na turystów czekają kolejne ciekawe wyprawy i niespodzianki. Czego jak czego, ale pani Magdzie, opiekunowi grupy turystycznej, pomysłów nie brakuje. A więc zapraszamy i do zobaczenia na turystycznych szlakach.

 
 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl