facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2021 | 08 | 26

Finał Monika Pyrek Tour na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym

Pokazanie sportu poprzez radość i zabawę dla całej rodziny - to jedno z haseł przewodnich cyklu „Monika Pyrek Tour”. Znakomita lekkoatletka, medalistka mistrzostw świata i Europy, obecnie szuka talentów w swojej konkurencji, czyli skoku o tyczce. „Monika Pyrek Tour” to nowy projekt fundacji znanej lekkoatletki, który powstał z potrzeby częstszej rywalizacji bez względu na wiek. Na jego trasie znalazły się Szczecin, Poznań, Bydgoszcz i Gdańsk. Ostatnim miastem jakie odwiedziła pani Monika był właśnie gród nad Motławą.

Główny element tego projektu stanowiły zawody tyczkarskie organizowane w formie Tour'u, których celem było wyłonienie najlepszych młodych tyczkarek i tyczkarzy w Polsce.
W tych zawodach można było zacząć już od wysokości 1 m. Każdy z uczestników „Monika Pyrek Tour” miał inną motywację, ale także zupełnie inne doświadczenie ze skokiem o tyczce. Byli tacy, którzy dopiero poznawali tajniki tej niezwykle technicznej konkurencji, ale również tacy, którzy mimo młodego wieku, niejedną poprzeczkę już przeskoczyli.
Zawody w Gdańsku odbyły się przy udziale młodych adeptów skoku o tyczce z całego kraju.

Na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym nie zabrakło również atrakcji i niespodzianek dla dzieci, które przez cały dzień ze swoimi rodzicami licznie odwiedzały stadion, aby po raz pierwszy spróbować swoich sił w skoku o tyczce. Najmłodsi mogli sprawdzić swoje siły pod okiem instruktora i skakać na przykład na dmuchany zeskok lub do basenu z kulkami. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w zabawach równoważnych na specjalnie przygotowanym torze. W innym miejscu sprawdzali szybkość reakcji korzystając z przygotowanych gier. Mogli również sprawdzić swoja szybkość na torze biegowym. Dla dzieci uczestniczących w zabawie było to ogromna frajda. Dużo emocji pośród najmłodszych wzbudzały skoki o tyczce oddawane przez uczestników zawodów.  Szybowanie w chmurach niejednemu małemu widzowi zaparło dech w piersiach. Na koniec uczestnicy skorzystali z obecności mistrzyni i zrobili sobie z nią wspólne zdjęcie.

Cykl czterech imprez podsumowała pomysłodawczyni pani Monika Pyrek.

„Chcemy pokazać nie tylko tym dzieciom, które zaczęły przygodę ze sportem, ale też tym, które mają ochotę lub szukają swojego miejsca w sporcie. organizujemy piknik sportowy oczywiście z elementami skoku o tyczce, ale bardzo zabawowymi - np. mamy basen z kulkami, do którego można skoczyć o tyczce; mamy dmuchany zeskok w kształcie zeskoku tyczkarskiego, gdzie można pod okiem instruktora i przy asekuracji oddać ten pierwszy skok w marzenia”.

 

Wyniki cyklu Monika Pyrek Tour:

U16 DZIEWCZĄT:

Lilly Nichols

Anastasia Kostyrko

Liza Kaliniczenko 

 

U16 CHŁOPCY: 

Paweł Pościech

Nikodem Kruk

Kacper Kurzewski

 

OPEN KOBIETY:

Agnieszka Kaszuba 

Lilly Nichols

Valentyna Jakovenko

 

OPEN MĘŻCZYŹNI:

Sebastian Chmara 

Przemysław Czerniak 

Adam Ostatek 

 

  
 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl