facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2021 | 11 | 06

Inauguracja unihokeja w Gdańskiej Olimpiadzie Młodzieży

Z udziałem 6 drużyn rozpoczęły się w Szkole Podstawowej nr n27 finały Mistrzostw Gdańska w Unihokeju Chłopców. Rozgrywki w kategorii Igrzysk Dzieci zainaugurowały serię zawodów finałowych w unihokeju, które obejmą swoim zasięgiem wszystkie kategorie Gdańskiej Olimpiady Młodzieży, a więc Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Licealiadę.

Wracając do turnieju, pierwszego dnia rywalizowali chłopcy. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” co zawsze najbardziej oddaje wartość turniejową poszczególnych zespołów. Tak więc każda z drużyn miała tego dnia do rozegrania po 5 meczów. Niestety wyłonienie Mistrzów nie było sprawą łatwą, albowiem po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, że trzy drużyny mają na swoim koncie równa liczbę punktów, a w przypadku 2 zespołów taki sam stosunek bramek jak również ilość bramek strzelonych. O tytule zadecydowała więc seria rzutów karnych pomiędzy dwiema drużynami.

Najlepszą drużyną turnieju i tym samym Mistrzem Gdańska w Unihokeju Chłopców została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 81 z Gdańska Osowej. Trzeba dodać, że jest to szkoła z hokejowymi tradycjami i wieloma tytułami w różnych kategoriach wiekowych. Drugie miejsce przypadło w udziale gospodarzom – Szkole Podstawowej nr 27 z Srebrników, a na najniższym stopniu podium znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 35 z Oliwy, a więc także hokeiści.

Dzień później do rywalizacji w Szkole Podstawowej nr 27 przystąpiły dziewczęta w tej samej kategorii wiekowej. Podczas drugiego dnia zawodów pięć drużyn rozegrało turniej finałowy systemem „każdy z każdym”. Tym razem reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 81 z Gdańska Osowej nie pozostawiły rywalom złudzeń, kto jest najlepszy w żeńskiej odmianie unihokeja pewnie sięgając po tytuł Mistrzyń wygrywając wszystkie swoje spotkania. Srebrne medale wywalczyły reprezentantki Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej. Brązowe medale mistrzostw zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 17, a tuż za podium znalazły się gospodynie - zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 27.

Na koniec wyczerpującego turnieju przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego uhonorował najlepsze drużyny. Wszystkie drużyny biorące udział w wielkim finale otrzymały pamiątkowe dyplomy, a czołowa „czwórka” medale i puchary. Gratulacje dla Mistrzów!

Wyniki poszczególnych spotkań, a także klasyfikacje końcowe turnieju finałowego.

 

  
 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl