facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2021 | 11 | 24

Mistrzowie drużynowego tenisa stołowego

W Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego przez dwa dni rozgrywano turniej o Drużynowe Mistrzostwo Gdańska w Tenisie Stołowym. Do turniejowych zmagań przystąpiło 34 drużyn w trzech kategoriach wiekowych, a więc Igrzyskach Dzieci, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Licealiadzie. Oczywiście w każdej kategorii oddzielnie rywalizowali dziewczęta i chłopcy.

Pierwszego dnia na parkiet hali PZTS wybiegli Licealisci. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy rywalizowali w trzech grupach eliminacyjnych, aby w dalszej części turnieju rozgrywać swoje mecze systemem pucharowym. W obu kategoriach zwyciężyli faworyzowani zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, nie oddając w turnieju ani jednego seta. Gratulacje! Srebrne medale w przypadku dziewcząt zawisły na szyjach zawodniczek XIX Liceum Ogólnokształcącego, a brązowe powędrowały do II Liceum Ogólnokształcącego. W kategorii chłopców srebra wywalczyli uczniowie popularnej Topolówki, a brązowe krążki wywalczyli reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego.

Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców:

1m. SMS im. M Gotrata

2m. III LO

3m. I LO

4m. II LO

5-8 miejsca: VLO, Conradinum, XXI LO, ZS Morskich

9-12 miejsca: ZSŁączności, ZSKWizerunku, SEHandrlowe, XIX LO

 

Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt:

1m. SMS im. M Gotrata

2m. XIX LO

3m. II LO

4m. XXI LO

5-6 miejsca: ZSŁączności, V LO

7-9 miejsca: ZSKWizerunku, III LO, IX LO

 

Tydzień później rywalizację w kategorii Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozpoczęli uczniowie gdańskich szkół podstawowych. Tym razem frekwencja nie dopisała tak jak miało to miejsce w przypadku Licealiady. Tym razem do rywalizacji przystąpiło 13 zespołów szkolnych. Dało to możliwość rozgrywania większej ilości setów, a także dodatkowego sparingu z najlepszymi. Drużyny grały najpierw w grupach, z których wyłoniono pary półfinałowe, a zwycięskie zespoły zagrały mecze finałowe.

W Igrzyskach Dzieci w kategorii chłopców złote medale wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 81, a srebrne zdobyli reprezentanci Społecznej Szkoły Podstawowej III STO.
W kategorii dziewcząt najlepszą drużyna okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5, która wyprzedziła uczennice Społecznej Szkoły Podstawowej III STO.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej najlepszą żeńską drużyną została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 80. Drugie miejsca uzyskały dziewczęta uczęszczające na co dzień do Społecznej Szkoły Podstawowej III STO. Wśród chłopców złotymi medalistami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Niespodziewanie srebrnymi medalistami Mistrzostw Gdańska zostali zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 50, a brązowe medale zawisły na szyjach chłopców ze Społecznej Szkoły Podstawowej III STO.  

Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców IMS:

  1. Szkoła Podstawowa nr 5
  2. Szkoła Podstawowa nr 50
  3. Społeczna Szkoła Podstawowa III STO
  4. Szkoła Podstawowa nr 1
  5. Szkoła Podstawowa nr 81
  6. Szkoła Podstawowa nr 89
  7. Szkoła Podstawowa nr 8


Na koniec każdego turniejowego dnia na najlepszych zawodników czekała dekoracja. Przedstawiciele Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego, organizatora Gdańskiej Olimpiady Młodzieży, nagrodzili czołowe drużyny medalami, pucharami i pamiątkowymi dyplomami.

Niejako w cieniu Mistrzostw Gdańska w Licealiadzie rywalizowały drużyny z Gdańska, Sopotu i Tczewa o 1 miejsce premiowane startem w finale Mistrzostw Województwa Pomorskiego. Miło nam poinformować, że w finale wojewódzkim obok drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, Gdańsk reprezentować będą także dziewczęta XIX Liceum Ogólnokształcącego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w walce z najlepszymi!

 

  
 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl