–

Aktualności

2022 | 04 | 07

Uczniowie gdańskich szkół rywalizowali w biegach przełajowych

Przez dwa dnia Park im. Jana Pawła II na Zaspie stał się areną zmagań gdańskich lekkoatletów, którzy 5 i 6 kwietnia rywalizowali pomiędzy sobą o tytuł Mistrzów Gdańska w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Zgodnie z regulaminem imprezy każda uczestnicząca szkoła wystawiła pięcioosobowe drużyny a zadaniem uczestników było przebiegnięcie dystansu przewidzianego dla jego kategorii i uzyskanie jak najwyższego miejsca dla zespołu. Na zawodach organizowanych przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego dla poszczególnych kategorii wiekowych organizator przygotował trasy dostosowane do wieku i płci uczestników. W Licealiadzie chłopcy pobiegli na dystansie 1800 metrów a dziewczęta przemierzyły trasę o długości 1500 metrów. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej chłopcy zmierzyli się z trasą o długości 1500 metrów a dziewczęta rywalizowały na dystansie 1200 metrów. W najmłodszej kategorii – Igrzyskach Dzieci, uczniowie klas IV - VI ścigali się na dystansie 1000 metrów a ich rówieśniczki na ośmiuset metrowej trasie.

W rywalizacji w ramach Licealiady najlepszym zespołem została drużyna XII Liceum Ogólnokształcącego. Srebra zawisły na piersiach uczennic V Liceum Ogólnokształcącego a brązowe krążki pojechały do III Liceum Ogólnokształcącego. Tuż za podium uplasowały się reprezentantki XIX Liceum Ogólnokształcące. Gratulacje!

6. II Liceum Ogólnokształcące

W drugiej odsłonie rozgrywanych w Parku im. Jana Pawła II Mistrzostw Gdańska w Drużynowych Biegach Przełajowych wystąpiły dziewczęta w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tym razem złoto wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 8, srebra zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 33 a brązowe medale zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 75. Czwarte, również medalowe miejsce, wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 27. Gratulujemy

Czołowa „czwórka” biegu:

1. Szkoła Podstawowa nr 8

2. Szkoła Podstawowa nr 33

3. Szkoła Podstawowa nr 75

4. Szkoła Podstawowa nr 27

Ostatni start podczas pierwszego dnia zmagań zaliczyły dziewczęta z kategorii Igrzysk Dzieci.  Bieg najmłodszych uczestniczek Mistrzostw Gdańska odbył się pod dyktando lekkoatletek ze Szkoły Podstawowej nr 75, które sięgnęły po złote medale. Srebrne krążki zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 8 a brązowe wywalczyły reprezentantki Morskiej Szkoły Podstawowej. Czwarte miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej nr 27.

1. Szkoła Podstawowej nr 75

2. Szkoła Podstawowa nr 8

3. Morska Szkoła Podstawowa

Drugi dzień rozgrywanych w Parku im. Jana Pawła II Mistrzostw Gdańska w Drużynowych Biegach Przełajowych stał pod znakiem rywalizacji chłopców. W pierwszym biegu startowali uczniowie szkół ponadpodstawowych w ramach Licealiady.

Złote medale wywalczyła reprezentacja XII Liceum Ogólnokształcącego, srebrne zdobyli uczniowie XIX Liceum Ogólnokształcącego a brązowe krążki zawisły na piersiach uczniów V Liceum Ogólnokształcącego. Tuż za podium uplasowali się zawodnicy II Liceum Ogólnokształcące. Gratulacje

2. XIX Liceum Ogólnokształcące

3. V Liceum Ogólnokształcące

4. II Liceum Ogólnokształcące

5. III Liceum Ogólnokształcące

6. SMS Marcina Gortata

W drugiej serii Mistrzostw Gdańska w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców rywalizowali uczniowie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Z tym wyczerpującym sprawdzianem najlepiej poradzili sobie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 81 wyprzedzając kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 75. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 85 a tuż za podium uplasowali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 6.

1. Szkoła Podstawowa nr 81

2. Szkoła Podstawowa nr 75

3. Szkoła Podstawowa nr 85

4. Szkoła Podstawowa nr 6

Ostatnim akcentem Mistrzostw Gdańska w Drużynowych Biegach Przełajowych rozgrywanych w Parku im. Jana Pawła II był bieg chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

Tą kilometrową pętlę najszybciej pokonała drużyna Szkoła Podstawowa nr 27 wyprzedzając kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 33. Na trzecim miejscu zawodów zameldowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 75 a tuż za podium znaleźli się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 81.

1. Szkoła Podstawowa nr 27

4. Szkoła Podstawowa nr 81

Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych rezultatów i rywalizacji w duchu fair play.

I to już koniec drużynowego biegania w tym roku szkolnym. Na następną imprezę lekkoatletyczną organizator, Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, zaprasza już za miesiąc. Do zobaczenia!