–

Aktualności

2022 | 11 | 14

Rozgrywki tenisa stołowego na finiszu

Drugi dzień rozgrywanych w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby Mistrzostw Gdańska w Drużynowym Tenisie Stołowym przyniósł rozstrzygnięcia w Igrzyskach Dzieci oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Po rywalizacji uczniów szkół ponadpodstawowych tym razem do rywalizacji włączyły się zespoły reprezentujące 24 gdańskie szkoły podstawowe.

Zgłoszone zespoły zostały podzielone na grupy eliminacyjne, w których grano systemem „każdy z każdym”. W przypadku chłopięcych rozgrywek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rywalizacja przebiegła dwufazowo. Najpierw uczestnicy turnieju grali w grupach systemem „każdy z każdym”, aby następnie w fazie pucharowej wyłonić medalistów. Po tytuł Mistrzów w tej kategorii sięgnęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 79, która w finałowym pojedynku wygrała z reprezentantami Szkoły Podstawowej nr 5. Brązowe medale przypadły w udziale zawodnikom Szkoły Podstawowej nr 8 a tuz za podium uplasowali się chłopcy reprezentujący Szkołę Mistrzostwa Sportowego „Gedania”.

W kategorii dziewcząt po zaciętej rywalizacji tytuł Mistrzyń Gdańska oraz złote medale trafiły do Szkoły Podstawowej nr 5. Srebrne krążki zawisły na piersiach uczennic Szkoły Podstawowej nr 48. Brązowe medale wywalczyły dzielne dziewczęta z III Społecznej Szkoły Podstawowej STO. Tuz za podium uplasowały się zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 39.

Do kategorii dziewcząt w Igrzysk Dzieci zgłosiły się dwa zespoły, z których to wyższość wykazały reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 39 i to one sięgnęły po tytuł Mistrzyń Gdańska. Srebra pojechały do III Społecznej Szkoły Podstawowej STO.

Wśród chłopców, którzy w drugim etapie turnieju grali systemem pucharowym, najlepiej z trudami turnieju poradzili sobie reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 79. W finałowym pojedynku wygrali oni z zawodnikami Szkoły Podstawowej nr 85 i tym samym sięgnęli po upragniony tytuł Mistrzów Gdańska. Brązowe medale wywalczyli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 39 wygrywając w meczu o trzecie miejsce z uczniami III Społecznej Szkoły Podstawowej STO.

Po zakończeniu każdej kategorii rozgrywek przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego udekorował 3 najlepsze drużyny pucharami i medalami, a także wręczył czołowej „6” pamiątkowe dyplomy.