facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2022 | 11 | 15

Rozdano ostatnie medale w unihokeju

W rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży ostatnie tygodnie stały pod znakiem unihokeja. Najpierw na uczestników międzyszkolnych rozgrywek czekały turnieje półfinałowe a później cała seria zawodów finałowych.

Ostatnim akcentem unihokejowych zmagań był finał dziewcząt w kategorii Igrzysk Dzieci rozgrywany w Szkole Podstawowej nr 81 w przededniu Narodowego Święta Niepodległości.

 

Wcześniej, 3 listopada br, w Szkole Podstawowej nr 27 o tytuł Mistrzów Gdańska w Unihokeju zagrali uczniowie młodszych klas szkół podstawowych. Rozgrywki toczone systemem „każdy z każdym” wyłoniły zwycięzców w kategorii Igrzysk Dzieci. W tym roku tytuł Mistrzów Gdańska wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27. Gratulacje! Na drugim miejscu ze srebrnymi medalami uplasowali się reprezentanci utytułowanej Szkoły Podstawowej nr 81 a brązowe krążki powędrowały do równie utytułowanych zawodników Szkoły Podstawowej nr 35. Tuż za podium znaleźli się uczniowie II Społecznej Szkoły Podstawowej STO.

 

Po zakończonych zmaganiach najmłodszych uczestników rozgrywki przeniosły się do Szkoły Podstawowej nr 18, gdzie 7 listopada w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej do rywalizacji przystąpili starsi uczniowie szkół podstawowych. Również w tym przypadku drużyny rywalizowały „systemem każdy z każdym”. Z tą trudną próbą najlepiej poradzili sobie reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 35 wygrywając wszystkie turniejowe mecze i tym samym zdobywając tytuł Mistrzów Gdańska w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tak więc, puchar, tytuł i złote medale pojechały do Oliwy. Drugie miejsce i srebrne medale wywalczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 81 a brązowe krążki zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27. Tuż za podium znaleźli się zawodnicy III Społecznej Szkoły Podstawowa "STO" w Gdańsku. Gratulacje dla wszystkich drużyn za osiągnięte wyniki i sportową postawę podczas rozgrywek.

 

Ostatnimi unihokejowymi zawodami sezonu 2022/23 był turniej finałowy dziewcząt rozegrany 10 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 81. Najmłodsze uczestniczki Gdańskiej Olimpiady Młodzieży, które awansowały do turnieju finałowego po wcześniejszych eliminacjach grupowych. Cztery szkoły rywalizowały w kategorii Igrzysk Dzieci tocząc rozgrywki systemem „każdy z każdym”. Emocje, radość i rozczarowanie towarzyszyły uczestniczkom podczas przebiegu całego turnieju. Po ostatnim gwizdku sędziego najbardziej z osiągniętego rezultatu w turnieju, którego stawką było Mistrzostwo Gdańska w Unihokeju mogły być zadowolone reprezentantki gospodarzy. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 81 zgromadziły na swoim koncie najwięcej punktów pewnie sięgając po tytuł Mistrzyń Gdańska i złote medale. Brawo, brawo, brawo! Na drugim miejscu ze srebrnymi medalami zameldowały się dziewczęta Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej. Brązowe medale zawisły na piersiach zawodniczek Szkoły Podstawowej nr 17 a tuż za podium znalazły się podopieczne Szkoły Podstawowej nr 27.

 

Klasyfikacja dziewcząt – Igrzyska Dzieci:

1.     Szkoła Podstawowa nr 81

2.     Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa

3.     Szkoła Podstawowa nr 17

4.     Szkoła Podstawowa nr 27

 

Klasyfikacja chłopców – Igrzyska Dzieci:

 

1.     Szkoła Podstawowa nr 81

2.     Szkoła Podstawowa nr 35

3.     III Społeczna Szkoła Podstawowa STO

4.     Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa nr 35

5.     Szkoła Podstawowa nr 18

 

Klasyfikacja chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

 

1.     Szkoła Podstawowa nr 35

2.     Szkoła Podstawowa nr 81

3.     Szkoła Podstawowa nr 27

4.     III Społeczna Szkoła Podstawowa STO

5.     Szkoła Podstawowa nr 18

 

 

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl