–

Aktualności

2023 | 02 | 21

Podwójny sukces w piłce ręcznej

Po wtorkowym turnieju finałowym o Mistrzostwo Gdańska w Piłce Ręcznej Dziewcząt przyszedł czas na rywalizację chłopców. Ta odbyła się 17 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 92 na gdańskiej Zaspie.

W turnieju wzięli udział reprezentanci następujących placówek: Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 33, Szkoły Podstawowej nr 35, Szkoły Podstawowej nr 42 oraz gospodarze – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 92. Wszystkie swoje pojedynki toczyli oni systemem „każdy z każdym”. W sumie odbyło się 10 spotkań.

Z tym trudnym sprawdzianem najlepiej poradzili sobie reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 33 z Osowej, którzy wygrali wszystkie swoje mecze tym samym pewnie sięgając po złote medale Mistrzostw Gdańska. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 42 z Suchanina. Decydujący o drugim miejscu mecz wygrali oni z uczniami Szkoły Podstawowej nr 35 z Oliwy, którzy w końcowej klasyfikacji zajęli trzecie miejsce. Gospodarze turnieju uplasowali się na czwartym miejscu. Stawkę finalistów zamknęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 mieszczącej się na Chełmie.

Po zakończonych zmaganiach na parkiecie uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni pucharami i medalami a także pamiątkowymi dyplomami. Gratulacje dla wszystkich zawodników za osiągnięte rezultaty. Organizator, którym od lat jest Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w kolejnych dyscyplinach organizowanych w ramach Gdańskiej Olimpiadzie Młodzieży.