–

Aktualności

2023 | 02 | 23

Rozdano medale w mini piłce siatkowej

Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej Olimpiady Młodzieży w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Turniej finałowy, który zgromadził po 6 drużyn żeńskich oraz męskich rozegrany został w Szkole Podstawowej nr 6.

Każda kategoria zespołów w pierwszej fazie została podzielona na dwie trzydrużynowe grupy, z których do rundy finałowej awans zapewniały sobie tylko po dwa najlepsze zespoły. W ostatniej fazie turnieju cztery najlepsze zespoły rywalizować miły o medale.

W rywalizacji chłopców nowymi Mistrzami Gdańska zostali gospodarze, czyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 6, którzy w finale pokonali kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 85. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8, którzy w finale B pokonali zespół ze Szkoły Podstawowej nr 45.

Równolegle do zmagań chłopców na parkiecie szkoły na gdańskim Ujeścisku walczyły dziewczęta. Z tą trudna próbą najlepiej poradziły sobie dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową nr 85 z Jasienia. Uczennice tej szkoły w finałowej rozgrywce nie dały szans koleżankom ze Szkoły Podstawowej nr 48 pewnie wygrywając 2:0. Trzecie miejsce przypadło w udziale dzielnym uczennicom ze Szkoły Podstawowej nr 61, które w finale B pokonały gospodynie 2:1.

Tuż po zakończeniu zmagań na parkiecie, podczas dekoracji, wszystkie drużyny zostały wyróżnione pamiątkowymi dyplomami. Trzy czołowe zespoły każdej kategorii uhonorowano pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Organizator, Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, składa podziękowania wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju finałowym gratulując osiągniętych rezultatów jednocześnie zapraszając na kolejne dyscypliny Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.