–

Aktualności

2023 | 03 | 30

Zespół Mini Emotion z tytułem II Wicemistrza Polski

W dniach 22-25.03.2023 w Centrum Sportu w Raszynie odbyły się Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym. Organizatorem zawodów był Polski Związek Sportowy Cheerleadingu.

Podczas czterech dni sportowej rywalizacji zaprezentowało się ponad 3000 zawodników.

Pośród wielu uczestników na zawodach zaprezentowały się także zawodniczki zespołu Emotion Cheerleaders. Pomimo dużej konkurencji dziewczęta reprezentujące Gdańsk wracają z sukcesami.

Drużyna prowadzona przez Alicję Cendrowską, Julię Chylmańską oraz Patrycję Kałędowską, na codzień trenująca w Szkole Podstawowej nr 43 w Gdańsku, uczestniczy w zajęciach sportowych w ramach projektów Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego.

Zespół Mini Emotion obronił zeszłoroczny tytuł II Wicemistrza Polski i tym samym zdobył brązowe medale w kategorii Cheer All Girl level 2.

Oprócz miejsc medalowych dziewczęta zajęły także punktowane miejsca w klasyfikacji poszczególnych kategorii. Group stunty Emotion Stars oraz Emotion Power uplasowały się na 4 i 5 miejscu kategorii Group stunt All Girl level 2. Solistka Marta Moenert wywalczyła 10 miejsce w kategorii Acro Solo level 2.