–

Aktualności

2023 | 03 | 30

W siatkówce dziewcząt złoto dla Szkoły Podstawowej nr 79

Z udziałem 4 żeńskich drużyn zakończyły się zmagania dziewcząt w turnieju finałowym Mistrzostw Gdańska w Siatkówce rozgrywanych w Miejskiej Hali Sportowej rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody rozgrywano jednocześnie na dwóch boiskach co wymagało od uczestniczek więcej wysiłku i koncentracji.

Podobnie jak w przypadku rywalizacji chłopców również kategoria dziewcząt została zdominowana przez zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 79, które pewnie sięgnęły po złoto nie tracąc przy tym żadnego seta. Srebrne medale wywalczyły dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową nr 85 z jasienia a brązowe krążki stały się udziałem dziewcząt reprezentujących Szkołę Podstawową nr 45 z Wrzeszcza. Tuż za podium uplasowały się dziewczęta na co dzień uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 8.

Po trudach rywalizacji nagrody ufundowane przez organizatora - Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego wręczył koordynator rozgrywek międzyszkolnych. Każda z drużyn otrzymała puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy.
Na zawodniczki jeszcze w tym sezonie czeka jeden ważny turniej rozgrywany w formule Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Będą to rozgrywki w siatkówce plażowej, na które już dziś serdecznie zaprasza organizator – Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego. Do zobaczenia!