Aktualności

2023 | 05 | 04

Podwójny turniej żeńskiej piłki nożnej

Podwójny turniej żeńskiej piłki nożnej o Mistrzostwo Gdańska dobiegł końca.

Długo czekały młode piłkarki na możliwość pokazania swoich umiejętności przed gdańską publicznością bowiem najpierw należało doprowadzić do końca zmagania ich kolegów walczących w grupach a w końcu w turnieju finałowym. 27 kwietnia br. na boiskach przy al. Grunwaldzkiej punktualnie o godz. 10.00 rozpoczęły się pierwsze mecze o tytuł Mistrzyń Gdańska w sezonie 2022/23.

Do turnieju rozgrywanego na Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby zgłosiło się 8 zespołów szkolnych. Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa nr 48 z Zaspy, Społeczna Szkoła Podstawowa III STO z Wrzeszcza oraz Szkoła Podstawowa nr 81 z Osowej w Igrzyskach Dzieci oraz Szkoła Podstawowa nr 8 z Chełmu, Szkoła Podstawowa nr 48 z Zaspy, Społeczna Szkoła Podstawowa III STO z Wrzeszcza oraz Szkoła Podstawowa nr 81 z Osowej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

W obu kategoriach rozgrywki toczono systemem „każdy z każdym”. W ten sposób po 12 meczach wyłoniono najlepsze drużyny turnieju.  W Igrzyskach Dzieci Mistrzyniami Gdańska zostały uczennice Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej. Drugie miejsce przypadło w udziale reprezentantkom Szkoły Podstawowej nr 81 trzecie zajęły uczennice Szkoły Podstawowej nr 48.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej złote medale wywalczyły zawodniczki reprezentujące Szkołę Podstawową nr 48. Srebrne medale zawisły na szyjach zawodniczek Szkoły Podstawowej nr 81 a brązowe krążki padły łupem podopiecznych Społecznej Szkoły Podstawowej III STO. Gratulacje!

Jak zwykle tuż po zakończeniu rozgrywek, uczestniczki turnieju finałowego zostały nagrodzone medalami oraz pamiątkowymi pucharami i medalami ufundowanymi przez organizatora Gdańskiej Olimpiady Młodzieży – Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

Przed uczestnikami rozgrywek międzyszkolnych ostatni akcent piłki nożnej w Gdańskiej Olimpiadzie Młodzieży. O Mistrzostwo Gdańska zagrają drużyny w kategorii Igrzysk Dzieci.