facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2023 | 06 | 01

Po raz XVI pobiegły gdańskie rodziny

W czasie ubiegłego weekendu w Parku im. Ronalda Reagana na gdańskim Przymorzu, przy przepięknej pogodzie, odbyła się XVI edycja Rodzinnego Biegu Gdańszczan.

 

Do udziału organizator zaprosił tych wszystkich śmiałków, którzy chcieli spędzić wolny czas aktywnie na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny oraz przyjaciół. Gdańszczanie szumnie odpowiedzieli na takie zaproszenie i na długo przed zamknięciem elektronicznych zapisów do biegu, wypełniły się wszystkie miejsca startowe. W tym roku organizator zaprosił uczestników do rywalizacji w dwóch kategoriach, duetach – drużyna złożona z rodzica i podopiecznego oraz dzieciach i młodzieży – dziecko do 15 roku życia.

Mimo, iż rywalizacja wskazywałaby na bezpośrednią walkę zawodników to jednak sam trud zmierzenia się z własnymi słabościami, dystansem oraz przeszkodami był na tyle dużym wyzwaniem, aby na końcu biegu nagrodzić każdego uczestnika. Dlatego też organizator – Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego nie nagradzał zawodników za zajęte miejsca. W zamian wszystkie osoby, które zarejestrowały się do udziału w biegu i odpowiedziały na pytania konkursowe, zawarte w formularzu rejestracyjnym miały szansę na wygranie dodatkowych nagród ufundowanych przez Partnerów Biegu. W tym roku wśród partnerów Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego można było wyróżnić następujące podmioty, Diverse, Galerię Bałtycką, Ziaję, Ambersky, Karuzelę Gdańską, Helios, Loopy’s World, Bolt, Centrum U7, Teatr Miniatura, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Natę, Zaspę Młyniec, Zaspę Rozstaje i Przymorze Wielkie. Dzieki sponsorom po każdym z biegów uczestnicy otrzymywali z rąk dyrektor GZSiSS pakiety nagród, bony na zakupy, vouchery, bilety, nagrody rzeczowe i wiele innych.

Jak zwykle, wydarzeniu towarzyszyła tzw. strefa rozrywki, w której znajdowały się m.in, foto-budka, zabawy z animatorami, stoiska sportowe oraz wiele innych atrakcji dedykowanych zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nie zabrakło również strefy gastronomicznej z foodtruckami oraz miejsca na relaks.
Aż miło było popatrzeć na rozradowanych Gdańszczan, którzy świetnie bawili się na podczas kolejnej edycji Rodzinnego Biegu Gdańszczan. Zarówno młodzi jak i starzy znaleźli coś dla siebie podczas tego kilkugodzinnego spotkania.

Kolejny XVII Rodzinny Bieg Gdańszczan już za rok!

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl