–

Aktualności

2019 | 05 | 09

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Mini Koszykówce dziewcząt

Z udziałem sześciu drużyn w miniony wtorek odbył się finałowy turniej o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w Mini Piłce Koszykowej dziewcząt. Zawody zorganizowane przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego rozgrywano na halach sportowych Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 8. Drużyny uczestniczące w turnieju zostały podzielone na dwie grupy, w których zagrały systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy każdej grupy mieli w kolejnym etapie zmierzyć się w pojedynku o złote medale, a drużyny z drugich miejsc w swoich grupach , miały zagrać o brązowe medale.

W finale mimo, że faworyzowana drużyna SP 5 z Kartuz dość szybko uzyskała wyraźną przewagę nad reprezentacją z Kolbud to jednak w końcówce nie ustrzegła się błędów i na minutę przed końcem prowadziła już tyko 2 punktami. To jednak wystarczyło do końcowego zwycięstwa. Tak więc tytuł Mistrzyń Województwa Pomorskiego pojechał do Kartuz do Szkoły Podstawowej nr 5. Dziewczęta wystąpiły w składzie: W meczu o 3 miejsce lepsze okazały się dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową nr 8 z Sopotu. Czwarte miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej nr 10 ze Słupska. Piąte zajęły dziewczęta z Lisewa malborskiego, a na szósty uplasowały się reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 46 z Gdańska. Wszystkim zawodniczkom i trenerom serdecznie gratulujemy życząc dalszych sportowych sukcesów. Dziękujemy również organizatorom i gospodarzom za sprawne przeprowadzenie zawodów.

Na kolejna edycję rozgrywek zapraszamy od września. Do zobaczenia!