facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2023 | 11 | 09

Sukcesy Szkoły Gortata i Szkoły Podstawowej nr 39 w tenisie stołowym

 


 

Z dużymi sukcesami wracają uczniowie SMS Gortata i Szkoły Podstawowej nr 39 z dwudniowego turnieju tenisa stołowego o Mistrzostwo Gdańska. O ile końcowy wynik Szkoły Gortata już nikogo nie dziwi to zawodnicy „39” sporo namieszali w tegorocznych mistrzostwach.

 

W pierwszym dniu rozgrywanych w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby o 4 komplety medali walczyli chłopcy i dziewczęta reprezentujący gdańskie szkoły podstawowe. Tego dnia zapadły rozstrzygnięcia w Igrzyskach Dzieci oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W tej fazie dwudniowego turnieju wzięło udział 25 zespołów szkolnych.

 

 Zgłoszone zespoły zostały podzielone na grupy eliminacyjne, w których grano systemem „każdy z każdym”. W przypadku chłopięcych rozgrywek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rywalizacja przebiegła dwufazowo. Najpierw uczestnicy turnieju grali w grupach systemem „każdy z każdym”, aby następnie w fazie pucharowej wyłonić medalistów. Po tytuł Mistrzów w tej kategorii sięgnęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 79, która w finałowym pojedynku wygrała z reprezentantami Szkoły Podstawowej nr 39. Brązowe medale przypadły w udziale zawodnikom Szkoły Podstawowej nr 5.

W kategorii dziewcząt po zaciętej rywalizacji tytuł Mistrzyń Gdańska oraz złote medale trafiły do Szkoły Podstawowej nr 5. Srebrne krążki zawisły na piersiach uczennic III Społecznej Szkoły Podstawowej. Brązowe medale wywalczyły dzielne dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 39.

 

Do kategorii dziewcząt w Igrzysk Dzieci zgłosiło się pięć zespołów, z których po tytuł Mistrzyń sięgnęły reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 39. Srebra padły łupem uczennic Szkoły Podstawowej 80 a brązowe medale zawisły na szyjach zawodniczek Szkoły Podstawowej nr 79.

Wśród chłopców, którzy w drugim etapie turnieju grali systemem pucharowym, najlepiej z trudami turnieju poradzili sobie reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 33. W finałowym pojedynku wygrali oni z zawodnikami Szkoły Podstawowej nr 42 i tym samym sięgnęli po upragniony tytuł Mistrzów Gdańska. Brązowe medale wywalczyli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr.

 

Po zakończeniu każdej kategorii rozgrywek przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego udekorował 3 najlepsze drużyny pucharami i medalami, a także wręczył czołowej „6” pamiątkowe dyplomy.

 

Klasyfikacja końcowa chłopców w Igrzyskach Dzieci:

 

1.     Szkoła Podstawowa nr 33 - awans do finału wojewódzkiego

2.     Szkoła Podstawowa nr 42

3.     Szkoła Podstawowa nr 39

4.     Pozytywna Szkoła Podstawowa

5-6           III STO / Szkoła Podstawowa nr 89

7-8           Szkoła Podstawowa nr 18/ Szkoła Podstawowa nr 5

 

Klasyfikacja końcowa dziewcząt w Igrzyskach Dzieci:

 

1.     Szkoła Podstawowa nr 39 - awans do finału wojewódzkiego

2.     Szkoła Podstawowa nr 80

3.     Szkoła Podstawowa nr 79

4.     Pozytywna Szkoła Podstawowa

5.     III Społeczna Szkoła Podstawowa STO

 

Drugi dzień rozgrywanych w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby Mistrzostw Gdańska w Drużynowym Tenisie Stołowym przyniósł rozstrzygnięcia w Licealiadzie. W tej kategorii

do turnieju finałowego zgłosiło się 7 żeńskich i 16 męskich zespołów szkolnych, które w pierwszej fazie zostały podzielone na grupy eliminacyjne i zagrały systemem „każdy z każdym”. Do dalszych gier awansowały po 2 najlepsze drużyny każdej z grup. Taka zasada towarzyszyła zarówno rozgrywkom dziewcząt jak i chłopców.

 

Tuz po zakończeniu pierwszej fazy rozgrywek zespoły przystąpiły do dalszej rywalizacji. W drugiej odsłonie drużyny rywalizowały systemem pucharowym. Tak więc mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe wyłoniły najlepszy, którzy mogli zagrać o tytuł mistrzowski.

Przed ostateczną rozgrywką finałową w meczach o brązowe medale stanęły naprzeciwko siebie następujące drużyny, V Liceum Ogólnokształcące i Conradinnum w kategorii chłopców oraz V Liceum Ogólnokształcące i XXI Liceum Ogólnokształcące w kategorii dziewcząt. W obu przypadkach z tych pojedynków obronną ręką wyszły reprezentacje V Liceum Ogólnokształcącego..

 

W kategorii dziewcząt w meczu o złote medale wystąpiły drużyny Szkoły Gortata i XIX Liceum Ogólnokształcącego. To już tradycja, że zespoły z Zaspy i Wrzeszcza spotykają się w żeńskim finale. Mimo zaciętego oporu reprezentantek „XIX”, musiały one uznać wyższość koleżanek SMS Marcina Gortata przegrywając mecz finałowy 0-3.

 

Również w kategorii chłopców tradycji stało się zadość, bo o złote medale powalczyły drużyny SMS Marcina Gortata oraz I Liceum Ogólnokształcącego. Również i w tym pojedynku drużyna „Gortata” nie dała szans swoim przeciwnikom wygrywając cały mecz podobnie jak dziewczęta 3-0, zdobywając tym samym kolejny rok z rzędu upragniony tytuł Mistrzów Gdańska.
Tak więc oba tytuły powędrowały do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gorata.

 

Jak zwykle po zakończeniu całego turnieju przyszedł czas na milsza część zawodów. Do dekoracji poproszono najlepsze żeńskie i męskie drużyny, którym przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego wręczył puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Dziękując wszystkim drużynom za udział oraz gratulując osiągniętych rezultatów zapraszamy do udziału w kolejnych dyscyplinach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.

 

Klasyfikacja końcowa Licealiady chłopców:

1. SMS M Gortata

2. I Liceum Ogólnokształcące

3. V Liceum Ogólnokształcące 

4. Conradinum

5. Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące 

6. II Liceum Ogólnokształcące 

7-8. XV Liceum Ogólnokształcące, VIII Liceum Ogólnokształcące 

9-12. IX Liceum Ogólnokształcące, XXIV Liceum Ogólnokształcące, XX Liceum Ogólnokształcące, XXI Liceum Ogólnokształcące 

13-16. XIX Liceum Ogólnokształcące, XXIII Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Ogólnokształcące, Zespól Szkół Łączności.

 

 

Klasyfikacja końcowa Licealiady dziewcząt:

1. SMS M Gortata

2. XIX Liceum Ogólnokształcące

3. V Liceum Ogólnokształcące 

4. XXIV Liceum Ogólnokształcące 

5. Z S Kreowania Wizerunku

6. Z S Łączności

7. XXI Liceum Ogólnokształcące 

 

 

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl