facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2019 | 09 | 25

Inauguracja Gdańskiej Olimpiady Młodzieży

Co roku we wrześniu, rozpoczynają się rozgrywki międzyszkolne w randze Mistrzostw Gdańska zwane Gdańską Olimpiada Młodzieży. Przez cały rok zawodnicy rywalizują w kilkudziesięciu dyscyplinach sportowych, które za każdym razem kończą się finałem Gdańska. Rozgrywki te są integralną częścią ogólnopolskiego współzawodnictwa szkół i podzielone są na 3 kategorie: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada.

Z tej okazji w siedzibie Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego 25 września br. odbyła się uroczystość inauguracji Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Po oficjalnym powitaniu zebranych zawodników, trenerów i zaproszonych gości przyszedł czas na uroczyste otwarcie tegorocznej edycji Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Dokonała tego dyrektor Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego Pani Marlena Zajdzińska - Pełka. Chwilę później do zgromadzonych miłe słowa skierował Zastępca Prezydenta Gdańska Pan Piotr Kowalczuk. Kolejnymi ważnymi akcentami uroczystości były bez wątpienia zapalenie znicza, a także uroczyste ślubowanie przedstawicieli zawodników, trenerów i sędziów. Aby formalnościom stało się za dość, podsumowano również klasyfikację ubiegłorocznej edycji Gdańskiej Olimpiady Młodzieży..

Z rąk zastępcy prezydenta Gdańska przedstawiciele wyróżnionych szkół odbierali certyfikaty na nagrody sportowe za najliczniejszy udział w ubiegłorocznej edycji Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.  W tym roku na nagrody dla najaktywniejszych szkół przeznaczono pond 40 tysięcy złotych.

Szkołą o najwyższym udziale uczniów w rozgrywkach międzyszkolnych, która przez najbliższy rok szkolny będzie nosiła zaszczytne miano najbardziej usportowionej szkoły Gdańska, zostało V Liceum Ogólnokształcące. Gratulacje!

Klasyfikacja uwzględnia ilość uczniów z danej szkoły biorących udział  w Gdańskiej Olimpiadzie Młodzieży w stosunku do ilości uczniów danej szkoły oraz stosunek uczestnictwa szkoły w zawodach organizowanych w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.

Klasyfikacja pierwsze dziesiątki:

1 miejsce –         V    Liceum   Ogólnokształcące

2 miejsce –         II   Liceum   Ogólnokształcące

3 miejsce –         Gdańskie   Liceum   Autonomiczne

4 miejsce –         Zespół   Szkół   Ogólnokształcących   

5 miejsce –         III  Społeczna   Szkoła   Podstawowa 

6 miejsce –         XIX  Liceum   Ogólnokształcące

7 miejsce –         Szkoła   Podstawowa   nr   8       

8 miejsce –         Szkoła   Podstawowa   nr 48      

9 miejsce –         VIII   Liceum   Ogólnokształcące

10 miejsce –      Szkoła   Podstawowa   nr 92 

Kolejne wyróżnienia otrzymały placówki zajmujące najwyższe lokaty na poszczególnych etapach rozgrywek i wyróżniające się na szczeblu miejskim,  wojewódzkim i ogólnopolskim czyli szkoły.

Klasyfikacja pierwszych pięciu szkół:

1 miejsce         Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących                  

2 miejsce         Szkoła Podstawowa nr 81                  

3 miejsce         Szkoła Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata         

4 miejsce         Szkoła Podstawowa nr 48                                                     

5 miejsce         Ogólnokształcące Szkoły Sportowe   

Ostatnią grupę wyróżnionych stanowili przedstawiciele szkół wyróżniający się współpracą i pomocą  przy organizacji   Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Nagrodzono następujące szkoły: Szkoła   Podstawowa    nr   8, Szkoła   Podstawowa    nr   27, Szkoła   Podstawowa    nr   92 ,Szkoła   Podstawowa    nr   48, Państwowe    szkoły    budownictwa, Zespół   szkół   ogólnokształcących    nr  2             

Tuż po części oficjalnej na scenę wkroczyli członkowie grupy Etna Kontrabande, którzy zabrali zgromadzonych w świat muzyki reggae. Na najmłodszych w tym czasie czekały dmuchane atrakcje. Była to ostatnia propozycja organizatorów. Teraz przyszedł czas na sportowa rywalizację. Powodzenia!

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl