–

Aktualności

2019 | 11 | 23

Medaliści Mistrzostw Gdańska w drużynowym tenisie stołowym szkół podstawowych

Po raz drugi w tym roku szkolnym, uczniowie gdańskich szkół zawitali do Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Stało się tak za sprawa rozgrywanych w tym szczególnym miejscu Mistrzostw Gdańska w tenisie stołowym. Tydzień temu walczyli reprezentanci szkół średnich, a dziś na starcie zmagań o tytuł Mistrza stanęły 23 zespoły ze szkół podstawowych. Zespoły swoje mecze rozgrywały w dwóch kategoriach wiekowych tzw. Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, osobno dziewczęta i chłopcy.

Wszystkie drużyny w pierwszej fazie turnieju grały systemem każdy z każdym, a najlepsze dwa zespoły szkolne nagradzane były awansem do fazy półfinałowej, w której cztery drużyny grały systemem pucharowym.

Dodatkową atrakcją turnieju stała się możliwość podpatrywania Mistrzyni – Natalii Partyki, która zdradzała obecnym na turnieju zawodnikom, tajniki tenisa stołowego. Pani Natalia obecna była również podczas dekoracji zawodników, gdy wraz z innym wielokrotnym reprezentantem naszego kraju, Panem Leszkiem Kucharskim, wręczali nagrody wyróżnionym drużynom.

W Igrzyskach Dzieci złotymi medalistkami zostały reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 80. Srebrne medale wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 92, a brązowe zawisły na piersiach uczennic II Społecznej Szkoły Podstawowej STO. Wśród chłopców złote medale wywalczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5. Srebrnymi medalami cieszyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 79, a brązowe wywalczyli chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej na najwyższym stopniu podium stanęły żeńskie reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 92, które w finale pokonały dziewczęta Szkoły Podstawowej nr 79. Na najniższym stopniu podium zameldowały się uczennice Społecznej Szkoły Podstawowej II STO. Mistrzami gdańska wśród męskiej części starszych szkół podstawowych zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5, którzy w finałowym meczu zwyciężyli kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 50. Najniższy stopnień podium zajęli zawodnicy Szkoły Podstawowej Gedanensis, którzy w finale pocieszenia pokonali zespół Szkoły Podstawowej nr 18.

I to już koniec relacji z tych zawodów. Na koniec warto wspomnieć, iż turniej nie mógłby się odbyć bez pomocy współorganizatorów, Centrum Szkolenia PZTS. Dziękujemy za pięknie przygotowany obiekt.

Klasyfikacja Igrzyska Dzieci:

Dziewczęta: 1. Szkoła Podstawowa nr 80, 2. Szkoła Podstawowa nr 92, 3. Społeczna Szkoła Podstawowa II STO, 4. Szkoła Podstawowa Gedanensis.

Chłopcy: 1. Szkoła Podstawowa nr 5, 2. Szkoła Podstawowa nr 79, 3. Szkoła Podstawowa nr 1, 4. Szkoła Podstawowa Gedanensis, 5. Społeczna Szkoła Podstawowa II STO, 6. Szkoła Podstawowa nr 86, 7. Szkoła Podstawowa nr 80.

Klasyfikacja Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

Dziewczęta: 1. Szkoła Podstawowa nr 92, 2. Szkoła Podstawowa nr 79, 3. Społeczna Szkoła Podstawowa II STO, 4. Szkoła Podstawowa nr 18, 5. Szkoła Podstawowa nr 33, 6. Szkoła Podstawowa nr 1.

Chłopcy: 1. Szkoła Podstawowa nr 5, 2. Szkoła Podstawowa nr 50, 3. Szkoła Podstawowa Gedanensis, 4. Szkoła Podstawowa nr 18, 5. Szkoła Podstawowa nr 33, 6. Szkoła Podstawowa nr 1