–

Aktualności

2020 | 02 | 16

Mistrzostwa Gdańska w Wyścigach Smoczych Łodzi pod dyktando ZSO nr 6

Pomimo, że Wyścigi Smoczych Łodzi na stałe zakorzeniły się w Gdańskim Kalendarzu Sportowych, to jednak rywalizacja drużyn w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży zainaugurowała dopiero dziś tj. 13.02.2020 r. Podczas Mistrzostw Gdańska w Wyścigach Smoczych Łodzi na Basenie.

Ta halowa odmiana wyścigów w tej edycji została podzielona na dwie kategorie, a mianowicie Licaealiadę i Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Dodatkowo w każdej kategorii wiekowej rozegrano wyścigi osobno dla dziewcząt i chłopców. W efekcie, w wyścigach wystąpiła większa ilość uczniów gdańskich szkół niż dotychczas. Najbardziej było to widoczne w kategorii dziewcząt

Trzeba przypomnieć, że w halowej odmianie „smoczych” wyścigów dwie osady znajdują się w jednej łodzi, przodem do siebie, a rywalizacja polega na przeciągnięciu łodzi na swoją stronę, co przy dużym zaawansowaniu osad jest nie lada wyczynem. Zawody rozgrywano system pucharowym pozwalającym wyłonić najlepszą turniejową „czwórkę”, która powalczyła o miejsca medalowe.

Na 4 kategorie zawodów, aż trzy tytuły Mistrzów Gdańska wywalczyli zawodnicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6. Tym bardziej należy odnotować wielki sukces uczniów Zespołu Szkół Łączności, którzy w Licealiadzie sięgnęli po złoto.

W Licealiadzie, wśród chłopców, zwyciężyła osada Zespołu Szkół Łączności. Drugie miejsce wywalczyli chłopcy z II Liceum Ogólnokształcącego, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy VII Liceum Ogólnokształcącego. Wśród dziewcząt złota dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6, Srebra zawisły na szyjach reprezentantek II Liceum Ogólnokształcącego, a brązowe medale wywalczyły dziewczęta z Zespołu Szkół Morskich.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród chłopców na najwyższym stopniu podium stanęli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcącego nr 6. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 88, a najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Morskiej Szkoły Podstawowej. Wśród dziewcząt, złota dla Zespołu Szkół Ogólnokształcącego nr 6, srebra dla Szkoły podstawowej nr 88, a brązowe medale zawisły na szyjach reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 6.

Na koniec zawodów czołowa „szóstka” została nagrodzona pamiątkowymi dyplomami, a pierwsza „czwórka” pucharami i pamiątkowymi dyplomami. W dekoracji wziął udział przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego – organizatora gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanego pierwszego startu w tej imprezie, zapraszając jednocześnie do wzięcia udziału w kolejnych dyscyplinach sportowych wchodzących w skład Gdańskiej olimpiady Młodzieży.

9. IX Liceum Ogólnokształcące

Korzystając z okazji, Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na zajęcia smoczych łodzi w czterech grupach zaawansowania. Zapisy w trakcie zajęć we wtorki i czwartki 17.30-19.45 oraz soboty 12.00-14.15 na Przystani ZSO nr 6 ul. Siennicka 5 (dzieci i młodzież od lat 13 oraz dorośli -koordynator sekcji Grzegorz Kwiatkowski tel. 501571456)