facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2020 | 07 | 22

Zadowoleni podopieczni po drugim turnusie półkolonii z GZSiSS

Dobiegł końca drugi tydzień półkolonii zorganizowanych przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu. Podobnie jak podczas pierwszego turnusu bogaty program przygotowany przez GZSiSS ani przez chwilę nie pozwolił półkolonistom na nudę. Każdego dnia realizowano kolejne punkty starannie zaplanowanego programu zajęć.

Już pierwszego dnia w Parku Trampolin Jump City dzieci dały popis swoich akrobatycznych umiejętności pokazując, że skoki na trampolinach nie są im obce.

Kolejny dzień drugiego turnusu półkolonii stał pod znakiem centrum Loopy’s World, które daje wiele możliwości wspólnej rozrywki. Również tutaj uczestnicy pokazali swój sportowy charakter nie stroniąc od intensywnych zabaw. Berek, wspólne wyprawy, zjeżdżalnie stały się dla nich pretekstem do pokazania swoich umiejętności. Uczestnicy szybko rozpracowali zawiłe labirynty naszpikowane różnego rodzaju przeszkodami ciągnące się na różnych poziomach.

Od przejażdżki na kole Amber Sky rozpoczął się trzeci dzień półkolonii. Wcześnie rano dwie grupy podopiecznych GZSiSS wyruszyły do Gdańska. Trud wczesnej wycieczki opłacił się bowiem przy słonecznej pogodzie dzieci mogły nacieszyć swoje oczy pięknymi widokami Starego Miasta.  Również i tutaj nie obyło się bez akrobatycznych popisów. Najlepszych miejscem do pokazania tych umiejętności stał się plac mieszczący się nieopodal Koła Widokowego Amber Sky. Na placu przed napisem „Gdańsk” najmłodsi znowu zamienili się w akrobatów. Zwiedzanie kolejnych ważnych dla Gdańszczan miejsc zlokalizowanych na Starym Mieście to kolejny punkt tej wycieczki. Żuraw, Neptun, Zielona Brama, Dwór Artusa, Złota Brama, to tylko niektóre elementy gdańskiej architektury odwiedzone tego dnia przez najmłodszych.

Czwarty dzień to kolejna spora dawka ruchu zaaplikowana przez wychowawców. Gry i zabawy zaproponowane przez opiekunów szybko przypadły do gustu młodym uczestnikom zajęć.  Dość powiedzieć, że następnego dnia dzieci dopominały się o kolejne zabawy.. Koniec tego dnia półkolonii przyniósł dodatkowe emocje. Dzieci od organizatorów otrzymały latawce, które przy wietrznej pogodzie panującej tego dnia już po chwili wzniosły się w górę ku radości najmłodszych.

Ostatniego dnia pierwszego turnusu, na obie grupy półkolonistów czekała wyprawa do oliwskiego zoo. Parę minut po dziesiątej obie grupy zameldowały się przed bramą ogrodu zoologicznego, aby rozpocząć zwiedzanie. W tym miejscu grupy rozdzieliły się, aby na koniec połączyć swoje siły podczas wspólnego rozwiązywania zagadek zoologicznych. Duże wrażenie na uczestnikach zrobiły afrykańskie zwierzęta, a więc słonie, lwy i żyrafy. Jak zwykle dużo radości wzbudziły wśród uczestników wszelkie odmiany człekokształtnych, ale najwększą radość wywołały wdzięcznie prezentujące się surogatki. Dwie i pół godziny zwiedzania szybko minęły, a przecież tego dnia na uczestników czekała jeszcze pożegnalna niespodzianka – ognisko. Kiełbaski, zabawy, pokaz mody i oczywiście skoki akrobatyczne, zakończyły drugi turnus półkolonii.

Szybko minął kolejny atrakcyjny tydzień spędzony w Gdańskim Zespole Schronisk i Sportu Szkolnego. Największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechnięte każdego dnia dzieci. Do zobaczenia za rok .   

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl