facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2020 | 08 | 23

Turystyka dla najmłodszych z GZSiSS

Podczas ostatniego turnusu półkolonii jedną z wielu spędzających czas w ramach projektu Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego była grupa turystyczna. Jak to na turystów przystało codzienny program zakładał zwiedzanie kolejnych punktów na mapie Gdańska i naszego regionu.

Grupa turystyczna z racji pewnych obostrzeń była grupą nieliczną, ale pierwszorzędną. Już pierwszego dnia na zebraniu („rozsypały” nam się na boisku ;)) uczestnicy otrzymali informacje na temat obowiązujących zasad, a chwile później…  biegi, marsze, zbieractwo bez łowiectwa i wędrówki po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

We wtorek wspólnie z grupą sportowych półkolonii podopieczni GZSiSS zobaczyli piękno Kaszub Północnych oglądając je z wyżyn wieży widokowej, znad lustra pięknego Jeziora Żarnowieckiego, w głębinach Grot Mechowskich i w falach historii Osady Łowców Fok w Rzucewie. Dzieci zakończyły ten wyczerpujący dzień warsztatami garncarstwa i ogniskiem nad brzegiem morza.

Środa stanęła pod znakiem zwiedzania nieznanych terenów Orunii. Tym razem półkoloniści zwiedzali zielone tereny Gdańska tj. Park Oruński, Punkt Widokowy i Zbiornik „Stara Orunia”, Górę Rycerzy i Św. Wojciecha. Podczas tej wycieczki nie obyło się bez intensywnych zajęć sportowych i gry terenowej „Patyki i kamyki”.

Kolejnego dnia na młodych turystów czekała wycieczka autokarowa. Tego dnia podopieczni GZSiSS zawitali w Grodzisku Owidz otrzymując tam sporą dawkę emocji, ale przede wszystkim historii, oraz pojawili się w "Świecie Labiryntów" Bliziny. Ta całodniowa wycieczka dała wiele radości uczestnikom grupy turystycznej. W grodzisku przez kilka chwil można było wejść w rolę rycerza próbując swoich sił w wymyślnych konkurencjach, aby później rozwiązywać łamigłówki próbując wydostać się z blizińskich labiryntów.

Ostatni dzień półkolonii z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego grupa turystyczna spędziła na zwiedzaniu urokliwych uliczek Nowego Portu, oraz penetrowaniu okolic kanału portowego. Wielu uczestników pierwszy raz znalazło się w tym miejscu, to też że zdziwieniem obserwowali tramwaje wyjeżdżające z zajezdni Nowy Port. Dzięki niestrudzonej pani Madzi oprócz zwiedzania, na uczestników jak zawsze czekały zabawy i konkursy okraszone nagrodami. Po wyczerpującym spacerze podopieczni GZSiSS na koniec wycieczki wylądowali na brzeźnieńskiej plaży zachęcającej szczególnie tego dnia do odpoczynku... Zadowolenie półkolonistów sięgnęło zenitu.

I tak dobiegł końca kolejny turnus półkolonii spędzony z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego. Do zobaczenia już za rok.

 

  
 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl