–

Aktualności

2020 | 09 | 22

Sukces Smoczych Łodzi GZSiSS podczas Mistrzostw Polski

W dniach 19-20.09.2020 r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w Smoczych Łodziach. Doskonale zaprezentowali się wychowankowie Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. Wśród juniorów osada trenera GZSiSS zdobyła srebrne medale na dystansie 500 metrów.  Jest to doskonały wynik podopiecznych trenera Kwiatkowskiego, którzy byli bliscy sprawienia niespodzianki. W jednym z biegów nasza młodzież wygrała z późniejszymi zwycięzcami Astorią Bydgoszcz. Druga osada w tych regatach zajęła 4 miejsce.

W  Mistrzostwach Polski osada złożona z seniorów uczęszczających na zajęcia Dzielnicowego Centrum Sportu GZSiSS do trenera Maksymiliana Kluska dzielnie walczyła z najlepszymi osadami sportowymi w kraju. Zajęli oni 10 miejsce w kategorii Open w wyścigu na 200 metrów. Niespodziewanie osada damsko – męska zgłoszona do kategorii, która nie odbyła się, zmuszona była do rywalizacji z męskimi osadami. Brawo za sportowa postawę i ducha walki dla załogi i gratulacje dla trenerów!

Tymczasem trwają już przygotowania do ostatnich regat tego sezonu. Długodystansowe Mistrzostwa Polski, bo o nich mowa, odbędą się w sobotę 3 października br. w Malborku.  Już dziś serdecznie zapraszamy!