facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2020 | 11 | 19

Trwa głosowanie na Budżet Obywatelski 2021

Wybierać można spośród ponad 350 pomysłów zgłoszonych przez gdańszczan w Budżecie Obywatelskim 2021. Każdy uprawniony do głosowania może decydować o przyznaniu aż ośmiu głosów punktów.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, zagłosować będzie można poprzez stronę gdansk.pl, oficjalny miejski portal. W prawym górnym rogu umieszczony będzie interaktywny formularz w charakterystycznym żółtym prostokącie z informacją o głosowaniu na BO, w który trzeba będzie kliknąć. By móc wziąć udział w samym głosowaniu należy mieć przygotowany numer PESEL, a także telefon komórkowy lub aktualny adres mailowy. Na maila bądź SMSem przesłany zostanie bowiem kod aktywacyjny, który umożliwi oddanie głosu na projekty.

Sprawdź, czego dokładnie dotyczą projekty dopuszczone do głosowania BO

Głosowanie wyłącznie zdalnie

Co istotne, w tym roku głosować będzie można wyłącznie zdalnie. Ze względów bezpieczeństwa, związanych z trwającą epidemią, nie będzie możliwości zagłosowania w urzędzie, gdzie zazwyczaj przygotowany był punkt konsultacyjny. Będzie to niemożliwe, z tych samych powodów, także w siedzibach Rad Dzielnic. Wszyscy ci, którzy nie posiadają komputera bądź innego urządzenia z dostępem do internetu, nie mają też adresu e-mailowego, powinni poprosić w tej sytuacji o pomoc krewnych, znajomych bądź sąsiadów. W tym roku z jednego numeru telefonu będzie można trzy razy aktywować system do głosowania, i aż pięć razy będzie można skorzystać z adresu mailowego, na który przysyłany będzie kod aktywacyjny. Ten kod wysyłany jest do osób uprawnionych do głosowania, należy go wpisać w trakcie rejestracji w systemie do głosowania, by móc w ogóle zagłosować.


Jak głosować?

Aby oddać głos wystarczy podać dane osobowe: imię, nazwisko, PESEL i imię ojca (to tegoroczna nowość) lub indywidualny numer Karty Mieszkańca. Wpisać trzeba też wspomniany wyżej kod aktywacyjny.

Każdemu głosującemu przysługiwać będzie 8 punktów: 5 punktów na projekty dzielnicowe Budżetu Obywatelskiego i 1 punkt na projekt ogólnomiejski Budżetu Obywatelskiego oraz 1 punkt na projekt dzielnicowy Zielonego Budżetu Obywatelskiego i 1 punkt na projekt ogólnomiejski Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Co istotne, w przypadku projektów dzielnicowych głosujący mogą oddać 5 punktów na jeden projekt, ale mogą też oddać po 2, 3, a nawet po 1 punkcie (maksymalna suma musi wynieść 5) na wybrane projekty. W przypadku zielonego budżetu obywatelskiego można oddać 1 punkt na jeden, wybrany projekt. Punkty można przydzielać na projekty w dowolnej dzielnicy, niekoniecznie w tej, w której mieszkacie.

Głosowanie odbywa się jednorazowo, bez możliwości modyfikowania, zmiany i ponownego przyznawania punktów. Warto więc, przed głosowaniem, spokojnie, przejrzeć wszystkie zaproponowane projekty, a przynajmniej te z dzielnicy, w której będą chcieli Państwo zagłosować – by później nie żałować swojej decyzji.

Wszystkie pomysły na Zielony oraz tradycyjny BO można znaleźć TUTAJ 

  
 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl