facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2021 | 04 | 09

Pierwszy kwartał w GZSiSS

Pierwszy kwartał 2021 roku już za nami. Podczas tego trzymiesięcznego okresu wiele działo się na zajęciach organizowanych przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

W nowy, 2021 rok uczestnicy zajęć weszli z mocnym przytupem biorąc liczny udział w akcji feryjnej skierowanej do najmłodszych. Z akcji skorzystało ponad 400 dzieci zgromadzonych w 36 grupach. Dla organizatorów było to ogromne wyzwanie, z którym poradzili sobie koncertowo.

To nie jedyna oferta dla najmłodszych, ponieważ istnieją stałe spotkania w postaci zajęć ruchowych w ramach projektów „Mój sport” i „Żyj z pasją”. Takie spotkania odbywają się między innymi na Żabiance, Dolnym Mieście, Oruni, Suchaninie, czy Strzyży. Atrakcyjną ofertę kierowała do dzieci sekcja turystyczna GZSiSS, co rusz wysyłając w stronę swoich podopiecznych swoje kolejne pomysły, które spotykały się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno dzieci, jak również ich opiekunów.

Także w starszych grupach wiekowych uczestnicy zajęć organizowanych przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu nie próżnowali. Sporym powodzeniem cieszyły się zajęcia gier zespołowych organizowane w różnych dzielnicach Gdańska. Koszykówka na Chełmie, siatkówka ba Strzyży, czy piłka nożna na Orunii pokazały, że nawet przy niesprzyjającej aurze można zadbać o właściwy rozwój fizyczny. GZSiSS nie zapomniał także o indywidualistach chcących rozwijać swoje ciało podczas wybranej przez siebie aktywności fizycznej. Na Strzyży spotkania pasjonatów Crossfit gromadziły każdorazowo do 12 uczestników przygotowanych na dynamiczny trening z oporem własnego ciała i ciężarami. Nieopodal w siedzibie GZSiSS, zawodniczki cheerleaders brały udział w akrobatyczno – tanecznych spotkaniach przygotowując się do najważniejszych sportowych imprez sezonu. Na Dolnym Mieście z propozycji aktywnych zajęć Nordic Walking korzystała grupa okolicznej młodzieży. Liczne grono pasjonatów, wspomagając się kijkami, w żywym tempie przemierzało urokliwe tereny naszego miasta.

Na terenach Parku Wilanowskiego, Gdańskiego Stadionu Lekkoatletycznego czy Przymorza, popołudniami można było spotkać młodych biegaczy. To zawodnicy Sekcji Lekkoatletyki Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego, którzy po dość długiej przerwie zimowej wyszli na zewnątrz przygotowując się do sezonu. Za nimi już pierwsze udane starty biegowe w Toruniu i Tczewie, a przecież dopiero zaczynają lekkoatletyczny sezon. Wielkimi krokami zbliża się wiosenna edycja „Czwartków Lekkoatletycznych” i Miedzywojewódzkie  Mistrzostwa w Biegach Przełajowych.

Na możliwość wyjścia na wodę wciąż czeka Sekcja Smoczych Łodzi, Wioślarstwa i SUP zgrupowana na Dolnym Mieście. Mocne przygotowanie motoryczne, o które uczestnicy zadbali podczas zimowych spotkań, dało właściwą podstawę do dalszej pracy. Nic jednak nie zastąpi pływania w łodziach, a przecież terminy najważniejszych imprez sezonu zbliżają się nieubłaganie. Na zawodników zgrupowanych wokół trenerów, Grzegorza i Krzysztofa, czekają Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Polski.

Na drugi kwartał zaplanowano wiele imprez i zawodów sportowych. Liczymy, że podopieczni Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego, którzy nie przespali zimowego okresu, wezmą w nich czynny udział, być może zajmując nawet czołowe miejsca. Tego z całego serca im życzymy!

  
 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl